دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی شماره ۱۰

مراقبت از پا

  • پاهای خود را هر روز بشوید و خصوصا بین انگشتان را به دقت خشک کنید.
  • قبل از شستشوی پاها درجه حرارت آب را با آرنج یا دماسنج بررسی کنید.

 

  • روزانه پاهای خود را از نظر وجود تاول، بریدگی، خراشیدگی یا ضایعات بین انگشتان بررسی نماید.
  • در صورت وجود اختلال دید، یکی ازاعضای خانواده یا یک دوست روزانه پاها را مشاهده کنید.

ادامه مطلب

 

نوروم مورتون موجب درد و سوزش زیر پنجه پا میشود

نوروم مورتون چیست؟

 
 نوروم مورتون ( Morton neuroma) بزرگ و برجسته شدن عصبی است که از کف پا عبور کرده و به انگشتان میرود.

نوروم مورتون موجب احساس یک درد سوزشی در پنجه پا با انتشار به انگشتان میشود.

این بیماری در زنان بسیار بیشتر از مردان بوده و پوشیدن کفش های تنگ آن را تشددید میکند. نوروم مورتون بیشتر در عصبی است که در پنجه پا و بین متاتارس های سوم و چهارم است.

نوروم مورتون موجب درد و سوزش زیر پنجه پا میشود

اگر درد مداومی در زیر پنجه پایتان دارید و احساس میکنید روی مرمر راه میروید ممکن است نوروم مورتون داشته باشید. این بیماری یک  نوع تومور خوش خیم عصبی است. نوروم مورتون البته یک تومور واقعی نیست بلکه در واقع یک نوع کلفتی بافت هایی است که دورادور اعصاب حسی انگشتان پا را فرا گرفته اند.

 

ادامه مطلب

تاثیر رژیم غذایی ضد التهابی در پیشگیری از شکستگی

با بالا رفتن سن تراکم استخوان ها بتدریج کم میشود و این اتفاق بخصوص در زنان بعد از سن یائسگی میفتد که آنها را مستعد به شکستگی میکند. این شکستگی ها بیشتر در ستون مهره، لگن و مچ دست ایجاد میشود و شکستگی لگن بدترین آنها است. با این حال کارهایی هست که میتوان انجام داد تا این روند کند شود.

ادامه مطلب

چه نرمش هایی را باید برای بازپروری بعد از پیچ خوردگی مچ پا انجام داد - قسمت اول

یکی ار مهمترین قدم های درمانی بعد از هر پیچ خوردگی مچ پا انجام درست نرمش هایی است که با استفاده از آنها قابلیت انعطاف به مفصل مچ پا باز گشته و قدرت عضلات ساق به حد اولیه برمیگردد. بدون انجام درست این نرمش ها احتما اینکه پیچ خوردگی مزمن شده و بعدا مچ پا بطور مکرر دچار پیچ خوردگی شود زیاد است.

اگر به هر دلیلی بیمار دچار پیچ خوردگی مزمن و مکرر مچ پا شود هم انجام درست این نرمش ها میتواند کمک زیادی به بهبودی او بکند.

طریق انجام نرمش ها به این طریق است که به محض اینکه توانستید فشار را روی پاشنخ خود تحمل کنید نرمش زیر با حوله را انجام دهید و وقتی انجام این نرمش برای شما آسان شد نرمش های ایستاده کشش کاف و سولئوس را انجام دهید.

کشش با حوله

روی زمین بنشینید و یک پایتان را کاملا به سمت جلو بکشید. یک ملحفه بلند را بصورت حلقه از زیر پنجه پا عبور دهید. در همان حال که زانو را در حالت کاملا کشیده نگه داشته اید، ملحفه را به سمت خود بکشید. حالت کشش را 30-15 دقیقه حفظ کرده و سپس رها کنید. این حرکت را سه مرتبه تکرار کنید.

ادامه مطلب

۵ راه برای جلوگیری از پای ورزشکار

مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی