دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی - شماره ۱

برای خیلیها، زمستان فصل زمين خوردن است

ارسال شده در مقالات علمی


 شکستگیهای مچ پا مکرراً از افتادنهای مربوط به یخ اتفاق می افتند.

 

در تعطیلات زمستانی، به ناچار صدمات جدی از زمین خوردنهای مربوط به یخ اتفاق می افتند. کالجی در آمریکا (ACFAS)، گزارش می کند که سطوح یخی یکی از دلایل اصلی پیچ خوردگی و شکستگی مچ پا می باشند، و این یک مسئله حیاتی است تا برای درمانی فوری جهت پیشگیری از آسیبهای بعدی که بهبود فرد را طولانی تر میکند اقدام کنیم.

ادامه مطلب

فواید شگفت انگیز ماساژ پا

یک ماساژ پای خوب می تواند به ایجاد آرامش در پاها، کشش و استراحت در عضلات، و کاهش تورم که موجب درد می شود، کمک کند.
 

تاثیر ماساژ پا در کاهش انواع دردها

ماساژ پا یکی از راه های احساس آرامش در پا و گاهی کل بدن است. ماساژ میتواند موجب افزایش جریان خون پا شود. ایستادن و راه رفتن به مدت طولانی میتواند موجب فشارهای زیادی به فاشیار کف پا شود که موجب احساس خستگی و یا درد در پا میشود. ماساژ پا میتواند در برطرف کردن این احساس خستگی و درد کمک کند.

ادامه مطلب

 

علت گرم شدن پا را بدانید و خانگی درمان کنید

علت گرم شدن پا در ساعات پایانی شب در فعالیت و رفتارهای شما در طول روز پنهان است. گاهی مشکلات داخلی و گاهی تغییرات در سبک زندگی موجب بروز داغی و گرگفتگی کف پاهایتان می شود.
 

علت اصلی گرم شدن و راههای درمان

گرم شدن پاها و یا به اصطلاح گرگرفتگی کف پا نشانه هایی از اختلالات و کمبودهای داخل بدن است . پای داغ می تواند در اثر آسیب عصب ناشی از بیماری دیابت، قرار گرفتن در معرض مواد سمی خاص، مصرف الکل، کمبود یکی از ویتامین های گروه B و ایدز ایجاد شود.

ادامه مطلب

ترک پا را به راحتی در منزل درمان کنید

خشکی و ترک پا که ممکن است گاهی حتی با درد و خونریزی هم همراه باشد .یکی از بهترین راهها درمان ترک پا، استفاده از مواد طبیعی موجود در منزل است.

درمان ترک پا

یکی از عواملی که می تواند صدمات جدی به بدن وارد کند ضربه و فشار مستمر و طولانی به پوست است. افرادی که به دلیل شغل، تفریح و ورزش مستمراً به کف پای خود فشار وارد می آورند خصوصاً آنها که کمی انحراف در کف پا دارند دچار مشکل می شوند زیرا فشار تنها بر قسمتی از پا وارد می شود ، در نتیجه پوست در آن قسمت با ضخیم شدن و افزایش قطر سعی در مبارزه با این فشارها دارد.

ادامه مطلب

مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی