دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی - شماره ۳

دستورالعمل‌هایی برای مراقبت از پای دیابتی

دیابت می تواند برای پای شما خطرناک باشد- حتی یک بریدگی کوچک میتواند عواقب جدی در پی داشته باشد. دیابت ممکن است به اعصاب پا آسیب بزند بطوریکه احساس در پای شما از بین برود. دیابت همچنین میتواند جریان خون به سمت پا را کاهش بدهد و این جریان خون پایین التیام یافتن آسیبها و عفونتهای پا را به تاخیر می اندازد. به دلیل وجود این مشکلات، شما ممکن است متوجه وجود یک جسم خارجی در پای خود نشوید و در نتیجه ممکن است تاول یا زخمی در پای شما بوجود بیاید. این می تواند به عفونت یا یک زخم غیر قابل درمان تبدیل شود و در نهایت خطر قطع عضو را در پی داشته باشد.

برای جلوگیری از بوجود آمدن این مشکلات جدی در پا که می تواند به از دست دادن انگشت، پا یا ساق پا منتهی شود، به این دستورالعمل ها توجه کنید.

روزانه پای خود را بازرسی کنید. چک کنید که مبادا بریدگی، تاول، قرمزی، ورم یا مشکلات ناخن نداشته باشید. از یک آینه ی ذره بینی دسته دار برای دیدن زیر پای خود استفاده کنید. اگر چیزی مشاهده کردید حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

ادامه مطلب

راه حل برای مشکلات کفش

کفشهای زیبایی سرانجام نظرتان را بعد از روزها جستجو برای کفش دلخواه بخود جلب نموده است، در داخل مغازه کفشها را امتحان می نمایید  و چقدر خوب که اندازه اش به پایتان می خورد و داخل آنها مانند کفشهای خانگیتان احساس راحتی می نمایید. اما بعد از اینکه برای بار اول می پوشید شروع به اذیت کردن پایتان می نماید. این داستان را کم و بیش همه ما تجربه کرده ایم، اما برای کفشهایی که پس گرفته یا تعویض نمی شوند چکار می توان انجام داد. این ده راهکار را قبل از اینکه کفشهای نویتان را در انباری خانه دفن کنید امتحان نمایید.


1- بندهای خیلی تنگ

اگر بندهای چرمی روی کفشتان خیلی تنگ است با استفاده از مقداری آب میتوانید این مشکل را حل نمایید، آب چرم را منبسط می کند بنابراین قبل از پوشیدن کفش مقداری آب بروی سطح درونی بند کفشتان اسپری نمایید و سپس کفش ها را بپوشید تا قالب پایتان سطح بند را به اندازه لازم بزرگتر نماید. بهتر است پایتان در کفش بماند تا آب کاملا خشک شود.

 

ادامه مطلب

 

بوی پا نشانهٔ چیست و درمان آن کدام است ؟

مشکلی به نام بوی پا

بوی بد پا گاهی آنقدر آزاردهنده است که مانند یک آلودگی محیطی به‌حساب می‌آید و حتی گاهی به شکست ازدواج منجر شده است. اما با تمام بدی آن، بوی پا چیز مهمی نیست و فقط علامتی پرکاری غدد عرق است. بوي پا در واقع يک مشکل نااميد کننده است . مخصوصاً براي کساني که مدت زيادي قدم مي زنند و مدت طولاني از کفش استفاده مي کنند . خوشبختانه با اقدامات ساده مي توان بوي پا را برطرف کرد.


 

 افزایش تعریق در فصول گرم سال، یكی از عكس العمل های طبیعی بدن است كه به جهت نامطبوع بودن بوی حاصل از آن، گاهی اوقات به معضلی مهم برای فرد مبدل می شود. بوی بد عرق پا نیز از جمله این معضل ها است.

ادامه مطلب

درمانهای خانگی برای تاول پا


ادامه مطلب

برای بیمارانی که از کف پای صاف رنج میبرند : برای پیدا کردن کمک منتظر نمانید


 تشخیص و درمان به موقع می تواند نتایج خوبی داشته باشد.

تشخیص و درمان زود هنگام برای بزرگسالانی که از کوتاهی قوس پا (کف پای صاف) رنج میبرند یک راه برای افزایش سرعت بهبود در درمانهای طولانی مدت است و احتمال تغییر شکلهای شدید پا و همچنین احتیاج به جراحی را کاهش می دهد.

 

 

ادامه مطلب

مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی