دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی - شماره ۴

فواید ماساژ و بازتاب شناسی پا

فواید ماساژ و بازتاب شناسی پا

 

ادامه مطلب

 

10 نکته برای پاهایی زیباتر (1)

شما هم از آن دسته از افراد هستید که معمولاً پاهای خود را فراموش میکنید؟ حتی با اینکه شما خیلی پاهای خود را نمیبینید، اگر میخواهید در تابستان زیبا باشند وقتی در کنار ساحل هستید یا صندل پوشیده اید، پس نیاز است که در تمام طول سال به پاهای خود توجه کنید. اگر پاهای زیبا و نرم مثل پاهای بچه  داشته باشید، فقط کافی است چند گام در جهت زیبایی پاهای خود بردارید و روزانه به صورت روتین مواردی را رعایت کنید. اینجا ده مورد از بهترین نکات زیبایی پا هستند که می توانند به شما کمک کنند تا پاهای زیبایی داشته باشید و به آنها افتخار کنید.

1. لایه برداری و مرطوب کردن

همانطور که شما به پوست دستها و صورتتون اهمیت می دهید، پاهای شما هم به همان توجه ها نیاز دارند. پاهای خود را مرتباً لایه برداری کنید و این کار از ساخته شدن پوستهای ضخیم جلوگیری میکند. پاهای خود را روزانه مرطوب کنید، این کار پوست شما را نرم و منعطف نگه می دارد. اگر مراقبت از پاهای خود را به صورت مرتب و دائمی انجام دهید، به راحتی همیشه پاهای زیبا و نرمی خواهید داشت.

ادامه مطلب

علل و درمان سردی دست و پا

اگر انگشتان پای شما همیشه سرد است، یکی از دلایل آن عبارت است از: ضعیف بودن جریان خون در پا. ضعیف بودن جریان خون می تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله: کشیدن سیگار، فشارخون بالا و یا بیماری قلبی.


آسیب اعصاب پا در اثر عدم کنترل دیابت نیز می تواند یکی از علل سرد شدن انگشتان پا باشد.

از علل دیگر می توان به کم کاری تیروئید و کم خونی اشاره کرد.

ادامه مطلب

درمان زخم ها و جراحت ها در افراد دیابتی

 چنانچه به دیابت مبتلا هستید نباید حتی از زخم های کوچک و سطحی چشم پوشی کنید زیرا حتی همین زخم ها احتیاج به مراقبت های پزشکی دارند. گاهی اتفاق می افتد که ناخنهای خود را از انتها کوتاه می کنید یا بر اثر کفش پایتان تاول می زند،یا هنگام تراشیدن صورت قسمتی از چانۀ خود را می برید، ایجاد این نوع جراحت ها در افراد عادی مسئلۀ کوچکی است اما اگر به دیابت مبتلا هستید حتماً برای درمان آن باید اقدام کنید. چنانچه از چگونگی مراقبت از زخم های کوچک مطلع باشید از ایجاد عفونت در محل جراحت جلوگیری خواهیدکرد و با مراقبت کافی ترمیم محل زخم را تسریع می کنید.

چرا زخم های دیابتی می توانند مشکل ساز باشند

دیابت یک بیماری مزمن است که در آن بدن قادر به استفاده از قند خون از راهی که در افراد طبیعی انجام می گیرد، نیست. این بیماری سبب ایجاد عوارضی می شود که برخی از این عوارض سبب تأخیر در ترمیم زخم ها می گردد این عوارض شامل:


ادامه مطلب

ترک پا چیست و چه علتی باعث به وجود آمدن آن میشود

اگر می خواهید با ترک پا آشنا شوید و بدانید علتی که در بوجود آمدن ترک پا موثر است چیست. این مطلب را با دقت با خوانید تا از علل و درمان ترک کف پا آگاهی پیدا کنید. یکی از مشکلاتی شایع کف پا ترک خوردگی پاشنه و کف پا است این مسئله بر زیبایی پا نیز تاثیر می گذارد. این مساله در خانم ها نسبت به آقایان بیشتر دیده می شود.

 

کف پا به دلایل متعددی ترک می خورد.یکی از علت های شایع آن، راه رفتن مداوم روی فرش، موکت و سطوح زبر است. البته شستن بیش از حد پاها نیز یکی از دلایل خشکی پا به خصوص میان خانم های خانه دار است. گاهی هم ترک کف پا می تواند به دلیل جنبه های وراثتی باشد.

ادامه مطلب

مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی