دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی - شماره ۵

 راه‌های پیشگیری از زخم پای دیابتی

یک متخصص ارتوپدی با بیان اینکه می توان به کمک کنترل قند خون و بررسی روزانه سلامت پا از بروز زخم پای دیابتی پیشگیری کرد، گفت: رعایت بهداشت پا و استفاده از کفش مناسب نیز نقش بسزایی دارد.
 

 ذبیح الله حسن زاده با بیان اینکه بی توجهی به زخم پای دیابتی  و عدم مراجعه به موقع به پزشک موجب قطع عضو در بیماران می شود، اظهار کرد: در ۵۰ درصد موارد با مداخله به موقع می توان از قطع عضو پیشگیری کرد.

ادامه مطلب

 

سلامتی پا هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند

ادامه مطلب

بررسی علل درد تمام پا و روش های درمان آن

 درد تمام پا نشانهٔ چیست؟


همیشه آسیب‌دیدگی اولین گمان برای درد پا است. چیزی مثل شکستگی استخوان کاملاً واضح است، چون معمولاً به‌دنبال یک حادثه روی می‌دهد. پارگی یا کشیدگی ماهیچه هم همین‌طور. اما آسیب ناشی از کار بیش از حد به‌تدریج ظاهر می‌شود. از جمله این ناراحتی‌ها چیزی است به نام ”کشیدگی پا“ که در ورزشکاران زیاد دیده می‌شود.


ادامه مطلب

بررسی علل درد پاشنه و روش های درمان آن

درد پاشنه

زردپی پشت پا بلندترین زردپی بدن است به علت کمبود ذخایر خون و فشارهایی وارده ، در معرض آسیب قرار می گیرد . افزایش سن و افزایش ورزشها بخصوص ورزشهای تند وسریع ، احتمال ضربه و جراحتهای وارده به زردپی را می افزاید .


درد زردپی پشت پاشنه پا به عنوان علامتی هشدار دهنده برای بالا بودن ارثی کلسترول است که احتمال بیماریهای قلبی را می افزاید.
بنا به گزارش سالانه بیماریهای رماتیسم : ارتباط بین درد زردپی پشت پاشنه و میزان کلسترول بالا HEFH به تشخیص سریع ناتوانی های قلبی کمک می کند .

ادامه مطلب

بونیون

مقدمه

بونیون یه تغییر شکل استخوانی مفصل است که در پایه ی انگشت شست پا بوجود می آید است که نام پزشکی آن هالوکس والگوس می باشد.


نشانه ی اصلی بونیون کج شدن انگشت شست پا به سوی انگشتان دیگر پا می باشد که باعث می شود استخوان پا (اولین متاتارسال) که به آن متصل است بیرون بزند. 

دیگر علائم شامل:

ادامه مطلب


مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی