دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی - شماره ۶

بیماری ناخن فرورفته در گوشت پا و یک درمان ناشناخته موثر

ناخن فرورفته در گوشت پا
بيماري اونيكو كريپتوزيس يا "ناخن فرورفته در گوشت پا" يك بيماري شايع پوستي است ودر افرادي كه گوشه ناخن خود را مي گيرند بيشتر مشاهده مي شود.
دكتر زهرا حلاجي متخصص پوست ومو:"اونيكو كريپتوزیس" يا ناخن فرورفته در گوشت پا، بيماري است كه در اثر عواملي چون نگهداري نامناسب از پا، پوشيدن كفش هاي تنگ با پنجه باريك، آسيب و ضربه به پا و گرفتن ناخن بوسيله ناخن گير ايجاد مي شود.

ادامه مطلب

 

درمان سوزش و گزگز کف پا

سوزش کف پا

سوزش کف پا ممکن است براثرآسیب دیدگی عصب های ساق پا ایجاد شود که به آن نوروپاتی یا اختلال درکارکرد عصب های بدن گفته می شود.اگرچه شرایط دیگری هم می تواند باعث سوزش و داغ شدن پا شود اما یکی از رایجترین آن ها بیماری دیابت است بیشتر درمان ها برای سوزش کف پا و داغ شدن کف پا برای جلوگیری ازآسیب دیدگی عصب وکاهش درد کف پا انجام میشود.برای تشخیص علت سوزش پا و گز گز دکتر به بررسی درد می پردازد. درد که در کمر آغاز می شود و تا پا گسترش پیدا می کند اغلب ناشی از فشار بر روی ریشه های عصب سیاتیک است که در اختلالات ستون فقرات بوجود می آید.

ادامه مطلب

برای مراقبت از پاها چه باید بکنیم؟

 نظافت پاها

1- شستشوی پاها: هر روز پاها، بخصوص لای انگشتان پا را با آب ولرم بشویید.

2- کوتاه کردن ناخن ها: وقتی ناخن ها نرم باشند، کوتاه کردن آنها آسان تر است. برای این کار می توانید قبل از کوتاه کردن ناخن ها، به مدت 20 تا 30 دقیقه پاها را در یک ظرف آب گرم قرار دهید و یا بعد از حمام کردن ناخن ها را کوتاه کنید. هنگام کوتاه کردن ناخن های پا دقت کنید:

* لبه ناخن ها را گرد نکنید و بگذارید به شکل صاف بمانند.

* ناخن ها را خیلی از ته کوتاه نکنید؛ زیرا باعث زخم شدن ناخن می شود.

ادامه مطلب

 

درمانهای خانگی برای پا درد

ادامه مطلب

چرخش پنجه پا به داخل: درمان و علت (1)

چرخش پنجه پا به داخل (MTA) نوعی تغییر شکل غیرطبیعی پا است که شایع می‌باشد. این تغییر شکل ممکن است، در حدود هفت درصد از نوزادان تازه متولدشده اتفاق بیافتد. در MTA، لبه بیرونی پنجه پا به سمت داخل منحرف می‌شود و دیگر پا صاف و کشیده نخواهد بود. این حالت می‌تواند در یک یا هردو پا ایجاد شود. علت متاتارس ادوکتوس (MTA)  ناشناخته است. گفته می‌شود این حالت می‌تواند نتیجه وراثت و به‌صورت مادرزادی پدید آید و یا به‌سادگی ممکن است در اثر قرارگیری نوزاد در موقعیت نامناسب در رحم مادر، این تغییر حالت ایجادشده باشد. در بسیاری از نوزادان مبتلا به چرخش پا، بدون نیاز به اقدام خاصی، این حالت تا شش‌ماهگی برطرف می‌شود. اما در موارد شدید ممکن است نیاز به مداخلات درمانی وجود داشته باشد.

 

علت‌ها و دلایل چرخش پنجه پا به داخل

ادامه مطلب

 

مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی