دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی - شماره ۷

کفش نامناسب موجب چه مشکلاتی میشود

کفش جهت حفاظت پا است ولی بعضی‌ها شیکی را به راحتی پا ترجیح می‌دهند. باید توجه داشت کفش نامناسب و تنگ واقعا زجرآور است. برای این‌ که از این جهت راحت زندگی کنیم نباید راحتی پا را فدای شیکی کفش کنیم و هنگام خرید، کفش باید راحت باشد و تنگ نباشد.


کفش را بعد از ظهر بخرید چون اندازه‌ی پا در بعد از ظهر حدود 8% بزرگتر از پا هنگام اوایل صبح است. انگشتان پا باید حدود یک سانتی‌متر با جلوی کفش فاصله داشته باشند. کفش با پاشنه‌ی خیلی بلند نخرید و از کفش پاشنه بلند بیش از 3 ساعت در روز استفاده نکنید.

پوشیدن کفش تنگ حداقل 10 عارضه‌ی زیر را می‌تواند در پاها ایجاد کند.

ادامه مطلب

 

پیچ خوردگی مزمن و مکرر مچ پا به چه علت ایجاد میشود

پیچ خوردگی مزمن مچ پا Chronic ankle sprain به مواردی گفته میشود که بعد از گذشت شش هفته از پیچ خوردگی مچ پا، درد همچنان در ناحیه مچ باقی مانده است و پیچ خوردگی مکرر مچ پا Recurrent ankle sprain وقتی است که مچ پا بعد از بهبودی نسبی از آسیب قبلی در ماه ها یا سال های بعد بطور مکرر پیچ میخورد.

این دو وضعیت بطور شایعی همراه یکدیگر دیده میشود. در این بیماران معمولا درد و تورم ناشی از پیچ خوردگی مچ پا بطور کامل از بین نرفته و مچ پای بیمار بعدها بطور مکرر پیچ خورده و تورم و درد آن برای چند روز تا چند هفته بیشتر میشود. در بسیاری از مواقع این ماندگاری درد یا تکرار پیچ خوردگی به علت شدت آسیب اولیه است.

ادامه مطلب

 

اگر به زیبایی پاهایتان اهمیت میدهید بخوانید

پاهای شما از اعضای مهم بدن هستند. چون این پاها هستند که شما را به هر جایی می برند پس باید به سلامت و زیابیی آنها هم دقت کنید ولی بسیاری از افراد توجهی به پاهای خود نمی کنند از دست دادن نرمی و لطافت پوست پا با شیوه های ساده قابل درمان است حتی میتوان از پیری پوست پا هم جلوگیری کرد در این بخش برخی از این راهکارها رابا هم یاد می گیریم.

ادامه مطلب

 

افزایش احتمال شکستگی در افراد چاق

 یک مطالعه جدید نشان داده افراد چاقی که نیاز به جراحی‌های کاهش وزن پیدا می‌کنند چه قبل و چه بعد از جراحی در معرض بیشتر شکستگی استخوان هستند. این مطالعه در مجله BMJ منتشرشده است. محققان میگویند در هر بیمار چاق پزشک باید بررسی‌های لازم برای اندازه‌گیری تراکم استخوان را انجام دهد.

ادامه مطلب

درمانهای خانگی برای ترک پاشنه


ادامه مطلب

 

نکته برای مراقبت از پا و ناخن

پاهایتان شما را سرتاسر دنیا میگردانند و به شما کمک میکنند تا تمام روز بایستید و کار کنید. اما آنها نیز نیاز به مراقبت دارند تا نرم، قوی وسلامت بمانند.

این 6 نکته کمک می کند تا همیشه پاهایی زیبا و سالم داشته باشید.

ادامه مطلب

مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی