دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

مجله پزشکی - شماره ۹

چگونه خوراکیها بر روی پای شما اثر می گذارند

بعضی غذاها مانند آنهاییکه شکر زیادی دارند باعث پف کردن بافت های بدن می شوند و این پف و التهاب می تواند بر سلامت پای شما تاثیر بگذارد.

 

 

نکات

بعضی غذاها باعث افزایش برخی مواد شیمیایی در بدن می شوند که باعث التهاب بافتها می شود.

ادامه مطلب

 

درمانهای خانگی برای ترک پاشنه

ادامه مطلب

 

نقش امگا-۳ در زیبایی

امگا- ۳: تحقیقات نشان داده است روغن ماهی که سرشار از امگا- ۳ است خاصیت ضد آفتاب روی پوست دارد.


رژیم غذایی که سرشار از امگا- ۳ باشد خورشید روی بدن کمتر می شود. در یک تحقیق، افراد روغن ماهی را به رژیم (مینیمم میزان ارتیما) در آنها افزایش یافته بود.

ادامه مطلب

 

ایستادن روی پنجه پا (بدون وزنه)

این تمرین سه هدف و یک امتیاز دارد. تعادل شما را افزایش میدهد، مچ پا را انعطاف پذیرتر می کند و عضلات ساق و مچ پا را در هنگام بلند کردن پاشنه تقویت میکند. وقتی شما در تمام طول روز روی پاهایتان می ایستد، میتوانید این تفاوت را احساسی کنید، زیرا وقتی شما ایستاده اید، این عضلات درگیر هستند. پاداش این تمرین هم باریک شدن و خوش ترکیب شدن عضلات ساق پا است.

در این تمرین به جای استفاده از دمبل و وزنه هایی که به مچ پا بسته می شوند، از وزن بدن شما استفاده می شود. مرحله اول را شروع کنید. اگر عضلات ساق پایتان سنگین یا غیرقابل انعطاف است، نمیتوانید خود را خیلی بالا بکشید. شما ابتدا باید بر روی تقویت این عضلات کار کنید تا زمانی که بتوانید در هر حال تعادل خود را بر روی پنجه پا حفظ کنید. هنگامی که انجام تمرینات مرحله اول بدون استفاده از دست برایتان مشکل نبود، وارد مرحله ۲ می شوید که تمرین بر روی پلکان است.

ادامه مطلب

 

علل ایجاد نوروپاتی در پا چیست؟

نوروپاتی در واقع به آسیب عصبی گفته می شود که تمام مناطق بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.نوروپاتی پروگزیمال اشاره به آسیب های عصبی نواحی ساق پا و بازوها دارد ونوروپاتی محیطی به آسیب های عصبی در نواحی کف پا و دست گفته می شود.

دلایل بسیاری را می توان برای ایجاد نوروپاتی برشمرد که برخی از آنها می توانند ارثی باشند ، از جمله این دلایل نوروپاتی دیابتی و یا نوروپاتی ناشی از تروما یا آسیب است. علائم این مشکل می تواند سوزن سوزن زدن ، بی حسی ، ضعف عضلانی و درد باشد. برای تعیین علت زمینه ای نوروپاتی باید با پزشک متخصص مشورت نمایید.

ادامه مطلب

 

نقرس چیست؟

این عارضه ی دردناک یک نوع آرتریت است.

نقرس یک نوع آرتریت است که باعث ورم دردناک و سختی مفصل می شود.

نقرس می تواند مفصل های مختلفی را در بدن درگیر کند . در برخی از مردم اول به عنوان یک عارضه دردناک و متورم در انگشت شست پا ظاهر می شود.

ادامه مطلب

 

مقالات دیگر...

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی