دکتر دنیلی
دکتر دنیلی

10 نکته برای پاهایی زیباتر (1)

شما هم از آن دسته از افراد هستید که معمولاً پاهای خود را فراموش میکنید؟ حتی با اینکه شما خیلی پاهای خود را نمیبینید، اگر میخواهید در تابستان زیبا باشند وقتی در کنار ساحل هستید یا صندل پوشیده اید، پس نیاز است که در تمام طول سال به پاهای خود توجه کنید. اگر پاهای زیبا و نرم مثل پاهای بچه  داشته باشید، فقط کافی است چند گام در جهت زیبایی پاهای خود بردارید و روزانه به صورت روتین مواردی را رعایت کنید. اینجا ده مورد از بهترین نکات زیبایی پا هستند که می توانند به شما کمک کنند تا پاهای زیبایی داشته باشید و به آنها افتخار کنید.

1. لایه برداری و مرطوب کردن

 

همانطور که شما به پوست دستها و صورتتون اهمیت می دهید، پاهای شما هم به همان توجه ها نیاز دارند. پاهای خود را مرتباً لایه برداری کنید و این کار از ساخته شدن پوستهای ضخیم جلوگیری میکند. پاهای خود را روزانه مرطوب کنید، این کار پوست شما را نرم و منعطف نگه می دارد. اگر مراقبت از پاهای خود را به صورت مرتب و دائمی انجام دهید، به راحتی همیشه پاهای زیبا و نرمی خواهید داشت.

 

2.  هر روز پاهای خود را بشویید

 

 پاهای شما در طول روز کثیف می شوند، پس روزانه 2 بار پاهای خود را با آب گرم و صابون بشویید. تمیز نگه داشتن پا شما را از مشکلاتی مانند پای ورزشکار دور نگه می دارد و همچنین دیگر نگران بوی بد پا نخواهید بود. باکتریها خیلی سریع در مکانهای تاریک و مرطوب داخل کفش شما رشد می کنند، پس رعایت بهداشت یکی از ضروری ترین نکات مراقبت از پاست.

 

3. با نپوشیدن کفش های پاشنه بلند به پاهای خود استراحت بدهید

 

کفش های پاشنه بلند خیلی زیبا و جذاب به نظر می رسند، اما اصلاً برای پاهای شما خوب نیستند. گاهی به کفش های پاشنه دار خود استراحت بدهید و کفش های تخت بپوشید. اگر هر روز کفش های پاشنه بلند استفاده می کنید، این عمل ممکن است  سبب بوجود آمدن مشکلات جدی شد، نه فقط برای پاهای شما، بلکه برای کمر نیز مضر است.

 

4. پاهای خشک خود را با روغن نارگیل تغذیه کنید

 

اگر پوست پای شما خشک است، بهترین چیزهایی که پاهای شما را آبرسانی می کند روغن نارگیل یا روغن زیتون است. یکی از این روغن ها را بعد از حمام بر روی پای خود ماساژ بدهید، این کار پاهای شما را نرم و آبدار نگه می دارد. اگر پاهایتان خیلی خشک شدند، قبل از رفتن به رختخواب به پاهای خود روغن بمالید و جوراب بپوشید و اجازه بدهید شب تا صبح روغن روی پای شما بماند.

   ترجمه و تلخيص در تحريريه كلينيك دكتر دنيلي

پرینتایمیل

در ارتباط باشید ...

      

عضویت در خبرنامه پزشکی